Międzynarodowa waluta cyfrowa to w dzisiejszych czasach duże udogodnienie w prowadzeniu biznesu. Ułatwia ona także wiele aspektów codziennego życia – coraz więcej osób zauważą, że pieniądz to nie tylko moneta, banknot czy karta kredytowa. Pieniądze wirtualne są międzynarodowe i bazują na sieci peer to peer, co oznacza, iż są rozproszone i nie należą do żadnego rządu. Co więcej, nie mają żadnej jednostki centralnej czy organizacji lub instytucji, która mogłaby je kontrolować. Istnieją wyłącznie w internecie, a nazywane są kryptowalutami. Z pewnością jedną z najpopularniejszych kryptowalut jest bitcoin, o której słyszał niemal każdy. Za pomocą bitcoinów można już zapłacić za wiele produktów i usług, dlatego cieszy się on rosnącym zainteresowaniem. Jednak oprócz bitcoina na rynku istnieją także inne kryptowaluty, o których warto wiedzieć nieco więcej.
KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL
Ethereum – bitcoin 2.0
Ethereum to kryptowaluta często nazywana bitcoinem 2.0, choć oczywiście wiele innych kryptowalut także jest alternatywą dla bitcoina. Co ważne, Ethereum nie jest walutą, która wykorzystywana jest tylko do inwestowania. Jej blockchain uruchamia też kody programowe, z których mogą korzystać użytkownicy aplikacji. Dzięki Ethereum możliwe jest tworzenie niestandardowych i jednocześnie wiarygodnych platform crowdfundingu,, a także autonomicznych organizacji internetowych. ETH pozwala też na tworzenie własnych kryptowalut. Wszystkie aplikacje są zdecentralizowane, dlatego można je wbudować w sieć Ethereum. Jest to kryptowaluta, której nie wykorzystuje się do codziennych płatności. Można ją natomiast wymieniać za usługi i produkty, przy czym wielu programistów korzysta z tej możliwości, aby uzyskać wsparcie w budowaniu aplikacji.
Litecoin – łatwiejsza wersja bitecoina
Litecoin budową przypomina bitcoina, ale jest znacznie łatwiejszy do kopania i dzięki szybszemu generowaniu bloków może znacznie szybciej obsługiwać większe ilości transakcji. Co więcej, wydobyć można aż 84 mln litecoinów. Jest to z pewnością najłatwiejsza kryptowaluta dla osób, które chcą poznać nowe metody wymiany pieniędzy. Na oficjalnie stronie internetowej znajduje się kod źródłowy – jest on w pełni zaszyfrowany w celu ochrony przed wirusami komputerowymi oraz przypadkową stratą. To jedna z najprostszych sieci dla osób, które chcą w szybki sposób przelewać większe i mniejsze kwoty.
Ripple – dla banków i instytucji
Większość kryptowalut unika banków, natomiast Ripple powstał głównie dla banków i instytucji. Jest to system rozliczeń opierający się na tokenach, które podlegają kontroli jego twórców. Ripple pozwala na wykonywanie szybszych oraz tańszych płatności globalnych o dowolnej wartości na żądanie. W przypadku płatności globalnych często od banków wymagane jest korzystanie z pośredników, natomiast dzięki ripple można tego uniknąć, np. gdy klient w Chinach chce dokonać płatności do klienta w USA, ripple natychmiast wnioskuje do banku o płatność i dokonuje przelewu w ciągu zaledwie kilku minut. Co więcej, księgi klientów są od razu aktualizowane, dzięki czemu widzą oni saldo po transakcji. Jest to więc kryptowaluta uniwersalna, pozwalająca bankom na oferowanie ulepszonych usług płatniczych.
KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL
Zcash – większa poufność
Zcash to kryptowaluta dla osób, którym zależy na maksymalnie ochronie swojej tożsamości oraz wartości transakcji. Nazywana jest krytpowalutą „zero wiedzy”, ponieważ użytkownicy mogą korzystać z klucza publicznego bez ujawniania informacji prywatnych.
Dash – do robienia zakupów
Dash to kryptowaluta stworzna po to, aby można było za jej pomocą dokonywać zakupów w sieci. Często stosowana jest jako zamiennik PayPala. Wielu kupców akceptuje tą kryptowalutę tak samo jak dolara, przy czym transakcja jest znacznie szybsza.

kryptowaluty
Monero – prywatność na pierwszym miejscu
Monero to kryptowaluta zdecentralizowana, zbudowana przez społeczność ok. 30 programistów. Zapewnia ona całkowitą kontrolę nad własnymi pieniędzmi – można wręcz powiedzieć, że z Monero można być swoim własnym bankiem. Transakcje są przezroczyste selektywnie – oznacza to, że użytkownik sam decyduje, kto nie może, a kto może widzieć dokąd przesyłane są pieniądze.
Brak Komentarza