Co to jest ICO?

Co to jest ICO?

ICO jest skrótem utworzonym od angielskojęzycznej nazwy Initial Coin Offering. Jest to proces zbierania kapitału przez startupy w kryptowalutach, co stanowi nowoczesny rodzaj crowdfundingu. Podejmując aktywność tego rodzaju, należy zapoznać się z planem biznesowym działania, nazywanym w ICO „whitepaper”. W języku tego procesu mówi się tu
również o tzw. roadmap, zawierającej rozpisane kolejne kroki działania oraz czasowy opis poszczególnych operacji, które przyczynią się do osiągnięcia zmierzonego celu biznesowego.

Co to jest ICO?

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL


ICO jest systemem działania dla wszystkich osób, które nie posiadają środków na zrealizować swojego biznesplanu. W takiej sytuacji emituje tokeny w oparciu o ICO, które wystawia na sprzedaż. Pozwala to na zdobycie potrzebnych funduszy, liczonych niejednokrotnie w milionach dolarów. Dobry marketing jest podstawą działania ICO. Osoby emitujące swoje tokeny, czyli startupy przedstawiają je w bardo atrakcyjny sposób, oferując niebagatelne zyski w przyszłości. Czasem jednak zdarza się, że ICO okazuje się oszustwem i po zdobyciu wystarczających funduszy firm stoi w miejscu. Docelowo jednak inwestując w ICO powinniśmy mieć w przyszłości szansę na zdobycie wielkich zysków. Po zaistnieniu ICO na giełdzie, będziemy mogli handlować i wykorzystywać nasze zainwestowane w firmę tokeny. Przyglądając się działaniu ICO, można zauważyć ich podobieństwo do akcji firm lub papierów wartościowych. Tak też jest w rzeczywistości. Dlatego między innymi w Stanach Zjednoczonych podjęto decyzję o regulacji prawnej ICO na zasadach papierów wartościowych. W innych krajach, między innymi w Polsce, nie istnieją jednak regulacje prawne dotyczące opisywanych inwestycji.

Jeżeli chcemy uczestniczyć w zasileniu ICO danej osoby i zakupić jego tokeny, należy kilka dni przed planowaną emisją nabyć potrzebną kryptowalutę oraz przelać ją na swój cyfrowy portfel. Jest to konieczne ze względu na czas potrzebny na zaksięgowanie zakupu oraz przelewu kryptowaluty. Następnie można zasilić wybrane konto ICO, ale tylko z własnego portfela, do którego posiadamy indywidualne klucze. Nigdy nie powinno się wysyłać środków wprost z giełdy. Należy również pamiętać o  bezpiecznym przechowywaniu naszych tokenów, szczególnie, gdy zainwestowaliśmy znaczna sumę pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *