Inwestycja w Bitcoin

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin czy kryptowaluty to hasła, które kojarzy wiele osób, choć nie każdy wie dokładnie o co chodzi. Warto więc dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a zwłaszcza w kwestii tego, ile wart jest bitcoin i czy inwestowanie w niego w ogóle się opłaca.

Tematyka kryptowalut nie jest znana każdemu. Jednak osoby, które chcą spróbować niestandardowych inwestycji, mogły na ten temat nieco słyszeć.

Na świecie funkcjonuje wiele kryptowalut, a jedną z najbardziej znanych jest oczywiście bitcoin. Jest to kryptowaluta, która powstała jako pierwsza i od lat cieszy się największą popularnością, zachęcając inwestorów bardzo wysokimi skokami kursu. Inwestorzy, którzy w odpowiednim momencie, zainwestowały w bitcoiny, mogły naprawdę dużo zyskać.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

btc
btc

Zachęcało to kolejne osoby do inwestycji, tym samym zwiększając zainteresowanie wszystkimi kryptowalutami. Czym właściwie są waluty wirtualne i czy inwestowanie w nie jest opłacalne?

Definicja kryptowaluty

Kryptowalutami nazywane są waluty kryptograficzne, czyli waluty wirtualne. Posiadacze kryptowalut mają je na swoich komputerach lub w specjalnych aplikacjach na smartfonie. Wszystkie transakcje są dokonywane drogą elektroniczną.

Co ważne, każda jednostka kryptowaluty posiada niepowtarzalny kod, który zapewnia ochronę przed wielokrotnym użytkowaniem lub kopiowaniem.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Rynek kryptowalut nie jest nadzorowany przez żadną instytucję. Oznacza to, że podaż nie jest regulowana i nic nie ma wpływu na wysokość kursu. Jednym wpływ na notowania kryptowalut mają mechanizmy rynkowe.

Co więcej, nadzorowi nie podlegają także transakcje walutami wirtualnymi. Warto też wiedzieć, że konto kryptowalutowe nie podlega zajęciu komorniczemu. Charakterystyczną cechą kryptowalut jest więc duży stopień wolności.

Dopiero stosunkowo niedawno zaczęto tworzyć giełdy kryptowalut, dzięki którym użytkownicy mają możliwość dokonywania transakcji między sobą w różnych kryptowalutach.

Inwestowanie w kryptowaluty – czy jest opłacalne?

Inwestowanie w kryptowaluty cieszy się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ daje możliwość szybkiego pomnożenia pieniędzy. Oczywiście metoda nie jest dla każdego – sceptyków jest niemal tyle samo, co entuzjastów. Dlaczego tak się dzieje? Cóż, wystarczy spojrzeć na notowania najpopularniejszej kryptowaluty, jaką jest bitcoin. Obecnie jego notowania nieco
przyhamowały, co może działać na inwestorów zniechęcająco. Wynika to przede wszystkim z mechanizmów rynkowych, których konstrukcja nie pozwala na nieprzerwany wzrost cen.

money btc

Argumentem sceptyków jest przede wszystkim niebezpieczeństwo wystąpienia bańki spekulacyjną. Inwestorzy, którzy zachęceni są wzrostami kursów oraz dużymi stopami zwrotów, chętnie inwestują, co powoduje wzrost bańki. W pewnym momencie zaczną oni wyprzedawać kryptowalutę i bańka pęknie, co może doprowadzić do dużych spadków.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy inwestycja w kryptowaluty będzie opłacalna. Dotyczy to nie tylko walut wirtualnych, ale również jakichkolwiek innych aktywów. Na pewno ważna jest odpowiednia wiedza i wyczucie, aby wiedzieć, kiedy się wycofać, a kiedy inwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *