Ethereum

Czym jest Ethereum? Opis kryptowaluty

W ostatnim czasie coraz głośniej jest o kryptowalutach. Codziennie na rynek światowy wpadaja coraz to więcej , unikalnych kryptowalut opartych o technologie blockchain,

Czym jest Ethereum?

Ethereum

Tak naprawdę bardzo często  Ethereum zwana jest bitcoinem 2.0, dzieje się tak, ponieważ rzeczywiście stanowi alternatywę dla bitcoin. Co więcej na chwilę obecną Ethereum  jest jedną z trójki złotych kryptowalut. Dlatego też zainteresowanie nią jest z każdym dniem coraz większe. Należy już dziś intensywniej zainteresować się możliwościami jakie daje, a być może można będzie w przyszłości w coś takiego zainwestować. Pochodzenie nazwy Ethereum – od słowa eter (ang. ether) czyli hipotetyczna substancja w której rozchodzą się fale elektromagnetyczne

Jest to kryptowaluta z rosyjskimi korzeniami, za twórcę ethera uznaje się programistę Vitalika Buterina pod koniec 2013 roku. Zainspirowany technologią blockchain używaną w Bitcoin chciał on stworzyć zdecentralizowaną sieć do projektowania aplikacji. To platforma obliczeniowa, która zawiera jedną z najnowocześniejszych technologii na świecie – technologię smart contracts. Tak naprawdę Ethereum  nie jest typowym bitcoinem, który w przyszłości zmieni się w realną walutę. Bardzo wiele osób jest w stanie porównać go do początków Internetu, gdzie właściwie nikt nie wiedział co taki Internet będzie mógł nam dać, oraz jak wiele spraw można będzie z jego pomocą w przyszłości załatwić. Z tego właśnie powodu Ethereum  to pewnego rodzaju opcja do wymiany wartości.  Z powodzeniem jednostkę Ethereum można porównać do udziałów. Sieć Ethereum bardzo szybko rośnie w siłę, Jeśli ktoś rzeczywiście wierzy w jej przyszłość można ją kupić na giełdzie bitbay, by kiedyś móc z tego tytułu odnieść zysk.

ethereum

Jeśli mówimy dzisiaj o ethereum, to nie jest to tylko i wyłącznie krypto-waluta jak myśli wiele osób. Należy zwrócić uwagę, że cała platforma opiera się na blockchainach, które ostatecznie służą nie tylko do inwestowania pieniędzy, ale i zawierania zakładów, czy nawet ogólnego wspierania idei crowdfundingu. W tego typu sposobach zarabiania istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że da się na tym zarobić oraz wykorzystać wspomniany sposób, na wiele innych możliwości.

Niezależnie od wyboru należy skupić się na budowaniu konkretnej inicjatywy, dzięki której ludzie będą mieli możliwość szybkiego zarobku bez zbędnych formalności czy zagrożeń. Sieci Ethereum rozwijają się bardzo szybko i osiągną zyski, co jednocześnie, przekłada się na zwiększenie potencjału, z którego może wyniknąć coś bardzo dobrego dla osób, które zainwestują w metodę swoje pieniądze.

 

Ethereum kurs – cena

ethereum

Ether został został wprowadzony w sierpniu 2015 r. Początkowo cena Etheru wynosiła około 2,80 USD, jednak od czasu powstania waluty stale rośnie. Jeszcze w grudniu 2016 roku za jednego ethera płacono 7–8 dolarów, ale w styczniu zaczął się powolny wzrost kryptowaluty. Cena rosła stabilnie – 9, 10, potem 11 dolarów, i tak do końcówki lutego. Wtedy dopiero kurs ethereum zaczął bić się w górę. Dziś kurs pnie się o kilka oczek w górę, to niesamowite jak każda z kryptowalut rośnie w mgnieniu oka.

numer 1Pamiętajmy jednak, iż to właśnie bitcoin jest pionierem na rynku kryptowalut. Jest często określany jako cyfrowy zamiennik złota i nie szybko odejdzie w niepamięć, dlatego warto się zastanowić czy nie kupić więcej bitcoina zamiast ethereum

Ciekawostką jest to, że przykładowo Filipińczycy na chwilę obecną przesyłają swoim bliskim znajomym pieniądze w kryptowalutach, ponieważ w taki właśnie sposób jest po wiele szybciej niż w przypadku systemów bankowych. Być może w przyszłości również sami będziemy mogli korzystać z tego typu technologii na taką skalę jak oni.

Bitcoin, Ethereum – jakie są różnice

Bitcoin vs Ethereum

W odróżnieniu od Bitcoina którego blockchain jest wykorzystywany głównie w celach związanych z wytwarzaniem oraz obrotem tą walutą, Ethereum jest przede wszystkim platformą do zawierania kontraktów, czyli skryptów i aplikacji zapisanych w łańcuchu bloków.  Tak samo ma się sytuacja z wydobywaniem. Nie da się wydobywać ethereum, bo to otwarte oprogramowanie. Można jednak wydobywać tokeny zwane Etherem (ETH). Natomiast w przypadku blockchainu Bitcoin, po prostu wydobywa się Bitcoiny. Ktokolwiek próbujący zarobić na Ethereum nie powinien martwić się tymi różnicami, ponieważ wszystko sprowadza się do jednego – wydobywania, by ulepszyć moc obliczeniową blockchainów. Ethereum pozwala na tworzenie autorskich “tokenów”, które również mogą być środkiem wymiany. Są one niezwykle „poręczne” – łatwo je przenosić z jednego wirtualnego miejsca w drugie.  Płatności za pomocą ETH są o wiele szybsze (około 12 sekund), niż za pośrednictwem BTC (nawet do 10 minut). Jest tak dlatego, że Ethereum używa protokołu GHOST (Greedy Heaviest-Observed Sub-Tree).

Ethereum kurs

Inwestorzy już dzisiaj dostrzegają ethereum wysoki postęp. Należy mieć świadomość, że wiele nowoczesnych rozwiązań zostanie zaimplementowanych i odpowiednio przekształconych w taki sposób, aby w najbliższym czasie przynieść jak największe zyski. Nie inaczej jest z walutą zwaną ethereum, która ma być przecież ważną alternatywą dającą nam możliwość wyboru pomiędzy czymś nowym a dawnym BitCoinem. To naprawdę ważne rozwiązanie, które w ciągu najbliższych kilku lat zacznie procentować, zwłaszcza jeśli ethereum zacznie być rozpoznawalny przez inwestorów, na większą skalę. Trzeba mieć świadomość, że wspomniana krypto waluta posiada własne unikalne cechy i to właśnie one sprawiają, że takie rozwiązania, są po prostu niezastąpione na dzisiejszych rynkach. Należy jednak pamiętać, że waluta nadal jest nieco w tyle, za bardziej rozpoznawalnym BitCoinem, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mówimy tu o wiele młodszej krypto walucie, która mimo wszystko powoli zaczyna bić własne rekordy popularności. Jeśli taka tendencja wzrostowa, zostanie zachowana przed dłuższy czas, to BitCoin zyskał naprawdę godnego konkurenta, który może z nim rywalizować na wielu różnych płaszczyznach, a to dopiero początek. Dlatego warto się już dzisiaj zastanowić nad nowymi rozwiązaniami, które już w niedługim czasie mogą być ciekawą alternatywą, a przede wszystkim bardzo dochodową dla wielu ludzi.

Jak kupić Ethereum

ETH Ethereum można kupić na praktycznie każdej giełdzie, jest to podstawowa jedna z czołowych kryptowalut na świecie. Kup Ethereum na BitBay24.pl

Informacje Ethereum

Maksymalna ilość monet: Brak

Pierwszy blok: 2015-07-30

Algorytm: Ethash

Oficjalna strona https://www.ethereum.org/

Facebook https://www.facebook.com/ethereumproject/

Twitter https://twitter.com/ethereumproject

Youtube https://www.youtube.com/user/ethereumproject

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *