Inwestycja w Bitcoin i inne kryptowaluty

eBay zaakceptuje kryptowaluty?

Burzliwe dyskusje na temat możliwości wprowadzenia płatności za pomocą kryptowalut na platformie eBay są prowadzone od wielu lat. Dzięki najnowszej kampanii reklamowej eBay można jednak domyślić się, że firma naprawdę ma w planach otworzenie się na kryptowaluty, a zwłaszcza na bitcoina. Kampania marketingowa została zaprezentowana na odbywającej się co roku konferencji Consensus, która trwała w dniach 13-15 maja. Można przypuszczać, że przedstawiona kampania eBay, który jest przecież największym portalem aukcyjnym na świecie, doprowadzić może do mających duże znaczenie przetasowań na rynku kryptowalut.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Co znajduje się w kampanii reklamowej eBay?

Hasła najnowszej kampanii marketingowej eBay skupiają się na akceptacji cyfrowych walut, co może sugerować, że w przyszłości za zakupy na tej platformie można będzie płacić bitcoinami lub innymi kryptowalutami. Transparenty, które można było zobaczyć na konferencji Consensus w Nowym Jorku wyraźnie wskazują na to, że planach eBay jest wkroczenie do branży kryptowalut, gdy tylko zakończy się wspomniane wydarzenie. Wdrożenie płatności kryptowalutami przez portal aukcyjny, który jest największy na świecie, może przynieść rynkowy kryptowalut wiele zysków. Wynika to z faktu, że na eBay sprzedają i kupują użytkownicy z całego świata, co oznacza, że do rynku kryptowalut wejdą osoby, które nie zajmują się nimi profesjonalnie.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

kryptowaluty
kryptowaluty

Jeśli portal eBay umożliwi swoim klientom wykonywanie płatności bitcoinami i innymi kryptowalutami, to może na tym wiele zyskać, zwłaszcza jeśli chodzi o środowisko walut cyfrowych. Warto jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju działania mogą doprowadzić do różnego rodzaju problemów z instytucjami finansowymi, które zdecydowanie odradzają korzystanie z kryptowalut, ponieważ uważają, iż są one w niewystarczający sposób uregulowane prawnie. Mimo to slogany i hasła reklamowe przedstawione przez markę eBay mogą sugerować, że potentat ten nie do końca zaakceptuje kryptowaluty. Najbardziej prawdopodobne jest to, że wprowadzone zostaną płatności kryptowalutami, ale wyłącznie poprzez firmy pośredniczące, które będą jest przetwarzać na standardowe waluty, np. EUR czy USD.

Sieć Flexa – sposób płacenia kryptowalutami

Jednym ze sposobów, dzięki którym możliwe będzie płacenie w sklepach, w tym również na platformach aukcyjnych, za pomocą kryptowalut, jest sieć Flexa. Jej infrastruktura płatności została przebudowana w taki sposób, aby klienci dziesiątek tysięcy sklepów na całym świecie mogli w z łatwością dokonywać płatności. Co więcej, partnerem współpracy została giełda Gemini, należąca do braci Winklevoss, na które handluje się kryptowalutami. Projekt, którego celem jest wniknięcie w istniejące sieci płatności oraz zbudowanie nowych połączeń, powstaje od ponad roku. Nowe połączenia mają służyć temu, aby możliwe były płatności kryptowalutami u różnych sprzedawców, których na całym świecie są dziesiątki tysięcy. Służyć mają o tego ogólnokrajowe terminale sprzedażowe, które obecnie znajdują się przecież w niemal każdym lokalu czy sklepie. Sieć Flexa opiera się na kryptowalutach i zapewnia znaczne zredukowanie kosztów związanych z transakcjami, co pozwala uniknąć nadużyć finansowych oraz utrzymać zasady poufności. Obecnie w skład sieci wchodzi aż 50 największych i najbardziej
rozpoznawalnych marek, głównie w Stanach Zjednoczonych. Prowadzą one sprzedaż detaliczną.

 

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Jednym z pomysłów deweloperów Flexa jest realizacja aplikacji SPEDN, która ma służyć wyłącznie temu, aby możliwe było wydawanie kryptowalut dosłownie każdego dnia. Kwestie związane z nadzorem oraz bezpieczeństwem aplikacji SPEDN spoczywają na giełdzie kryptowalut Gemini. Jest on ścisłym partnerem oraz patronem Flexa. Giełda ta jest w pełni uregulowaną giełdą kryptowalut działającą w Nowym Jorku.

Wynika to z faktu, że bracia Winklevoss zdobyli przychylność miejscowych organów regulacyjnych. Oczywiście firm takich jak Flexa jest na świecie coraz więcej i to właśnie one mają bezpośredni wpływ na to, że akceptacja kryptowalut zwiększa się na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *