Inwestycja w Bitcoin

Inwestycja w Bitcoin i inne kryptowaluty – poradnik dla początkujących

Kryptowaluty, inaczej waluty kryptograficzne, to system księgowy przechowujący informacje na temat stanu posiadania w umownych jednostkach. Najpopularniejszą walutą jest bitcoin. Obecnie notowanych jest ponad 1500 kryptowalut na 7500 specjalnych giełdach. Wiele z nich działa na takiej samej zasadzie kodowej, różnią się natomiast skutecznością zysku. Poszczególne kryptowaluty zostały stworzone do różnych celów, dlatego rożni ą się od siebie. Złotem krypto walut nazywany jest bitcoin. Zwolennicy nazywają go tak z powodu odporności na straty, jak u złota.

kryptowaluty

Kupowanie kryptowalut

Zakup kryptowaluty za daną sumę zabezpiecza nas przed spadkiem wartości złotówki, pozwala na przeczekanie kryzysu lub wymianę ich na inną walutę. Na podstawie bitcoina stworzono wiele innych kryptowalut, między innymi litecoin. Jest to tak zwane srebro kryptowalut. Jest on szybszy od płatności bitcoinem, ponadto w 2018 roku ma zostać wyemitowana karta kredytowa, umożliwiająca płatności tą kryptowalutą. DASH to kolejna kryptowaluta, znacznie tańsza i szybsza w transakcjach niż bitcoin. Trzeba, bowiem wiedzieć, że kryptowaluty są doskonałym środkiem inwestowania pieniędzy i zwiększania zasobności naszego portfela, jednak zakupy przy pomocy kryptowalut obciążone są znacznymi prowizjami oraz trzeba czekać długi okres czasu na realizację przelewu.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Odkładaj w kryptowaluty

Kryptowaluty są, bowiem najlepszym sposobem na odkładanie pieniędzy, dodatkowo wymagającego od nas długoterminowego myślenia i inwestowaniu. Bitcoin jest, bowiem takim środkiem, w którym trzeba liczyć się z dużym zyskiem lub stratą. I tak, jeśli w 2009 roku włożyliśmy w inwestycję powiedzmy 1000 zł, dzisiaj mielibyśmy na koncie 100tys. złotych. Jednak, gdy wystraszylibyśmy się straty przy dużym spadku wartości bitcoina w 20013r., nasza inwestycja nie przyniosłaby nam dochodów. Zatem jest to sposób lokowania oszczędności oraz ich powiększania dla osób odważnych oraz przewidujących. Jednak przechowywanie kryptowalut jest dziecinnie proste i to jedna z ich wielu zalet. Za portfele służą tu nośniki USB lub pliki na tablecie czy komputerze. A naszym zabezpieczeniem są indywidualne hasła, które uniemożliwiają pobranie oszczędności przez niepowołane osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *