Początki bywają trudne w wielu dziedzinach życia. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o działalność związaną z kupowaniem kryptowalut, wśród jakich najpopularniejszą jest Bitcoin. Skoro na przestrzeni ostatnich lat okazało się, że inwestowanie w ten pieniądz nowego typu przyniosło ogromne profity, warto dowiedzieć się, w jaki sposób to się odbywa. Porady dla osób początkujących zdecydowanie należy rozpocząć od tego, w jaki sposób zainaugurować swój udział w grę na rynku kryptowalut. Występują dwa podstawowe sposoby. Pierwszy jest zupełnie anonimowy, to znaczy nie ma w tym przypadku mowy o jakiejkolwiek weryfikacji danych osoby chętnej do inwestowania w Bitcoina i inne kryptowaluty. Co prawda koszty są większe, a ceny mniejsze, aniżeli przy drugiej możliwości, ale unika się podawania swego imienia, nazwiska i innych danych wrażliwych. Nie trzeba przesyłać tutaj zeskanowanych dokumentów tożsamości. Wystarczy przyłączyć się do zagranicznej giełd Binance, gdzie kupowanie nowoczesnego pieniądza odbywa się za pomocą kryptowalut, nabytych wcześniej w specjalnym kantorze. Codziennie można wypłacać do 2 Bitcoinów.
Rozpoczęcie inwestowania może odbywać się również w inny sposób, to znaczy po weryfikacji swojej tożsamości. Jest to możliwe chociażby na polskiej giełdzie Bitbay. Niezbędne jest wówczas przesłanie skanu jednego z dokumentów, takich jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Aby korzystać z tej giełdy, wcześniej trzeba udowodnić w sposób jednoznaczny, jakie jest nasze miejsce zamieszkania.
Zarejestruj się na Polskiej Giełdzie Kryptowalut BitBay
Początkujący w opisywanym, nowoczesnym biznesie powinni poznać najważniejsze zasad bezpiecznego inwestowania, które dotyczą tak naprawdę również innych branż. Chodzi na przykład o to, aby przeznaczać tyle środków finansowych na inwestycje, ile można stracić. Ryzyko niepowodzenia występuje przecież w absolutnie każdej dziedzinie gospodarki. Nawet najlepiej rozwijająca się branża może mieć chwilowe wahania, które przekładają się na straty finansowe. Następną zasadą, która wiąże się z pierwszą, jest myślenie w długiej perspektywie czasowej. Nie warto kupować Bitcoinów i sprzedawać ich po tygodniu czy miesiącu, gdyż wówczas można stracić lub zarobić niewielkie pieniądze. Trzeba myśleć strategicznie, czyli długoterminowo.
Niezwykle istotna jest bez wątpienia kolejna zasada, w myśl której należy wykorzystywać różne, a nie tylko jeden, sposoby inwestowania. Niepowodzenie na jednym polu działalności będzie mniej bolało, jeżeli jednocześnie korzystać się będzie z innych giełd lub innego rodzaju inwestowania, których w dzisiejszych czasach oczywiście nie brakuje.
Warto dowiedzieć się trochę najważniejszych rzeczy o kryptowalutach, ponieważ na tej podstawie łatwiej będzie podjąć decyzję, czy warto zaangażować się w taki biznes. Na uwagę zasługuje fakt, że Bitcoiny nie nadają się do robienia małych zakupów lub płacenia w restauracjach. Przede wszystkim prowizja jest zbyt duża, a ponadto zapłata dotarłaby dopiero po kilku dniach. Poza tym, kryptowaluty są odporne na kryzys, dzięki wprowadzeniu różnych mechanizmów, jakie wstępują tylko w tym systemie finansowym. Ważną cechą pieniądza naszych czasów jest niewątpliwie jego zdecentralizowany charakter. Zdaniem wielu fachowców z dziedziny ekonomii, niezwykle istotne jest to, że ilość Bitcoinów ma ograniczony charakter. Szacuje się, że maksymalna liczba wynosi 21 milionów i zostanie ona wykorzystana do 2050 roku. Jest to ważne o tyle, że nie ma tutaj mowy o dodrukowaniu pieniądza, jak to niestety ma miejsce w przypadku tradycyjnej formy. Przez to, że politycy chcą kupować poparcie dla siebie rozdawaniem coraz to większych świadczeń socjalnych, wartość pieniądza maleje przez to, że nie ma on umocowania w absolutnie żadnym dobru materialnym, na przykład złocie. Wystarczy wydrukować papierki, jednak to
oznacza inflację i mniejsze zakupy za tę samą sumę pieniędzy na przestrzeni lat. Dodatkowo warto zabezpieczyć posiadane kryptowaluty hasłem, aby nikt nie był w stanie ich ukraść. Gdyby do tego doszło, nie ma możliwości odzyskania pieniędzy, jak to może mieć miejsce w przypadku przechowywania w banku środków w tradycyjnej formie.
Brak Komentarza