kryptowaluty

Jak rozliczać podatki za Bitcoina inne kryptowaluty za 2019

Handel związany z krypto-walutami rządzi się swoimi własny prawami. Oczywiście nie chodzi tu tylko o właściwe korzyści, płynące z takiej wirtualnej waluty, ale także o kwestie prawne, a raczej bardziej podatkowe.

Ludzie, którzy zarabiają na wspomnianych krypto-walutach, powinni bardziej ostrożnie podchodzić do kwestii ewentualnych regulacji prawnych czy też innych rozliczeń.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Warto gdzieś na boku dokumentować wszystkie transakcje, które dokonujemy, po to, aby w ewentualnym rozrachunku poradzić sobie w przypadku prawnego rozliczenia.

podatki za Bitcoina
podatki za Bitcoina

W 2019 roku krypto-waluty są powoli legalizowane i przez to funkcjonują, na zupełnie innych zasadach i do tego trzeba już przywyknąć.

We wcześniejszych latach mieliśmy do czynienia z pewną swobodą i przez to dużo ludzi
handlujących krypto-walutami przywykło do takich swobodnych warunków. Teraz gdy już państwa o wiele lepiej są rozeznane w sprawie krypto-walut, mogą one szukać właściwego rozliczenia poszczególnych inwestorów.

Podatki to bardzo ważna kwestia i nie należy jej w żaden sposób bagatelizować, zwłaszcza jeśli na wspomnianych krypto-walutach, można faktycznie zarobić spore pieniądze.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Wszyscy podatnicy są prawnie zobowiązani do rozliczenia się z obrotu krypto-walut w swojej rocznej deklaracji podatkowej.

Oczywiście w to wszystko wlicza się wszystkie dochody, a nie tylko i wyłącznie te związane z
obrotem krypto-walut.

Ewentualne różnice przychodu i kosztów rozliczenia, mogą być natomiast skupione tylko i
wyłącznie na temacie krypto-walut.

Niektóre osoby idą z duchem czasu i wszystkie sprawy podatkowe, rozliczają również przy wykorzystaniu samej wirtualnej waluty.

Nie jest to w żaden sposób zabronione i trzeba powiedzieć, że mimo wszystko daje to szybką możliwość rozliczenia podatku. Ogólny podatek od wspomnianej krypto-waluty wynosi 19% podstawy podatkowej.

W skrócie jest to nic innego jak 19% od ogólnych kosztów uzyskania przychodu. W przypadku rozliczenia z krypto-walut nie są uwzględniane żadne dodatkowe odliczenia czy ulgi.

Kopanie kryptowalut zarabiaj
Kopanie kryptowalut zarabiaj

Nie musimy też rozliczać się w ciągu roku, tylko dopiero pod koniec roku, zwłaszcza jeśli mówimy o ogólnym podatku rocznym, od wszystkich rozliczeń, jakie dotyczą standardowego podatnika.

Jeśli mówimy o krypto-walucie, to powinniśmy wiedzieć, bezpośrednio po rozliczeniu, nie
będziemy musieli martwić się o, że zapłacimy więcej.

Jeśli będziemy rozliczać się z podatków związanych z krypto-walutami, musimy wiedzieć jedno, na pewno nie stracimy nic na takim działaniu.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Przychód powiązany z tak zwanym poniesionym kosztem bezpośrednim jest niczym innym, jak
kosztem bezpośrednim uwzględnionym w PIT. Obniżenie bezpośrednich kosztów pochodzących ze sprzedaży jest możliwe w przypadku, gdy sami nabywamy krypto-waluty.

Oczywiście takie coś jak najbardziej funkcjonuje właściwie, ale tylko w przypadku gdy dana wirtualna
waluta, była nabyta bezpośrednio. Koszty mogą polegać między innymi na zużyciu prądu czy też samych urządzeń, które pozwalają na produkcję danej krypto-waluty.

Oczywiście można do tego między innymi wliczyć rozmaite programy, które pozwalają efektowniej kupować czy wydobywać wspomnianą wirtualną walutę.

  • W tym wszystkim możemy wliczyć również same koszty pochodzące ze zbycia danej krypto-waluty. Należy jednak wiedzieć, że w tym wypadku nie musi zachodzić działanie
    bezpośrednie.

Można to wliczyć również krypto-waluty, pochodzące z różnego rodzaju ogłoszeń czy też z innych źródeł. Oczywiście zawsze mamy do czynienia z pewnymi niuansami prawnymi, z którymi warto się dobrze zapoznać, przed ewentualnym rozliczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *