Kryptowaluty coraz skuteczniej przyciągają uwagę zarówno dużych, jak i drobnych inwestorów. Są obecnie traktowane jako jedna z wielu możliwości zarabiania na inwestycjach finansowych. Z roku na rok giełdy kryptowalut przyciągają coraz więcej traderów, którzy widzą w tym dobry sposób na okazję do zarabiania, często nawet niemałych pieniędzy.
Kryptowaluty to środki finansowe, ale dystrybuowane i przechowywane w wirtualnej rzeczywistości. Są umownym określeniem aktywów cyfrowych, które biorą udział w ruchu giełdowym. Kryptowaluta jest produktem zdecentralizowanym, niezależnym od kapitałowych rynków państwowych. Nie istnieje centralna instytucja zarządzają i nadzorująca obieg środków.
Stawiając pierwsze kroki w świecie kryptowalut, warto zapoznać się z mechanizmami rządzącymi ich powstawaniem oraz dystrybucją środków. Dobrze jest zacząć od historii poszczególnych kryptowalut oraz zobaczyć jak zachowywała się na przestrzeni jakiegoś okresu.
Warto sprawdzić w jaki sposób jest wspomagana i co powoduje większe bądź mniejsze zainteresowanie użytkowników. Jakie trendy mają miejsce w procesie funkcjonowania danych środków na rynkach finansowych i jaki potencjał ma dany środek oraz co ma wpływ na jego zwiększenie bądź spadek.
Dobrym sposobem na poznanie rynku kryptowalut jest czytanie fachowych felietonów na stronach branżowych. Rozpoczynając inwestycje dobrze jest sprawdzić jak funkcjonują giełdy kryptowalut. Najlepiej jest skorzystać z największej polskiej platformy BitBay, której interface jest bardzo przyjazny użytkownikowi.
BitBay oferuje swoim odwiedzającym poradnik dla początkujących, dlatego dobrze jest się zapoznać z tym co proponują profesjonaliści.
Podejmując decyzję o inwestowaniu należy przemyśleć dywersyfikację inwestycji. Dla bezpieczeństwa lepiej nie przeznaczać wszystkich swoich środków na jedną kryptowalutę.
W początkowej fazie zakupowej, warto ukierunkować się na godne zaufania kryptowaluty o ugruntowanej pozycji. Dopiero po zgłębieniu tajników rynku i poznaniu szerszej grupy można poszerzyć grupę inwestycyjną.
Przechowywanie kryptowalut wymaga stworzenia dla każdej oddzielnego portfela. Istnieje wiele dostępnych sposobów:
- stacjonarne – instalowane na komputerze osobistym,
- online – zainstalowane w chmurze, zabezpieczone kluczem prywatnym,
- mobilne – wykorzystujące aplikację na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym,
- sprzętowe – klucz prywatny jest umieszczony na urządzeniu USB.
Wybór portfela prywatnego zależy od osobistych preferencji użytkownika.
Posiadając już miejsce do przechowywania walut należy wybrać metodę zakupu. Generalnie większość użytkowników korzysta z opcji giełdowej, ale są również tacy, którzy zlecają zakupy brokerom kryptowalut, który może jednocześnie świadczyć usługi doradcze. Wiele pojawiających się kryptowalut spłaszczyła się lub zniknęła całkowicie, dlatego warto jest ostrożnie oceniać graczy na rynku.
Równie ważną decyzją jest sposób inwestowania:
- spekulacje, zakup i sprzedaż krótkoterminowy,
- arbitraż- zakup na jednej giełdzie, sprzedaż na innej,
- zakup długoterminowy.
To trzy podstawowe sposoby inwestowania w kryptowaluty. Każda giełda oferuje swoim użytkownikom wiele innych opcji, ale na początek warto poznać podstawowe.
Spekulacje są najprostszą formą zarabiania, ale nie najłatwiejszą. Pozyskuje się aktywa na różnicach kursowych, dlatego wymagana jest dokładna obserwacja zachowań kryptowalut, żeby nie przegapić korzystnych ofert.
Arbitraż wymaga jeszcze precyzyjniejszego sprawdzania kursów na kilku giełdach jednocześnie. Często związane jest to z monotonnym obserwowaniem zmian na giełdach światowych, aby w odpowiednim momencie właściwie zareagować.
Inwestycja długoterminowa wiąże się cierpliwym oczekiwaniem na odpowiedni wzrost kursu, który pozwoli sprzedać zainwestowane kryptowaluty z zadowalającym zyskiem. Wydawałoby się, że jest to prosty sposób, ale wymaga dobrej znajomości kryptowalut, aby znaleźć rokujące środki.
Na koniec trzeba pamiętać, że zysk uzyskany na inwestowaniu w kryptowaluty, traktowany jest jako zysk kapitałowy i należy od niego odprowadzić podatek.
Brak Komentarza