Kryptowaluty i Złoto

Ostatni spadek kursów kryptowalut nastąpiło w tym samym czasie, co spadek cen złota. Trudno to nazwać zbiegiem okoliczności.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Nagle okazało się, że nie ma już tzw. bezpiecznej przystani. Ani kryptowaluty, ani złoto nie dają gwarancji bezpieczeństwa.

kryptowaluty i złoto

Tak poważne zachwiania spowodowane zostały paniką na rynkach światowych, a powodem były początki stanu epidemicznego na świecie.

Taka sytuacja zmusiła fundusze inwestycyjne do naruszenia rezerw, ponieważ miały obowiązek w jakiś sposób wyrównywać straty na rynkach aukcji.

Do tej pory złoto w sytuacjach kryzysowych się umacniało, ponieważ ostrożni inwestorzy uciekali z gotówki w cenny kruszec, tym samym jego centa rosła.

Do tej pory wszyscy traktowali podobnie kryptowaluty, wierząc w ich niezachwianą pozycję na rynku. Wybuch epidemii zweryfikował stabilność i pewność niektórych wolumenów.

Złoto ma wartość fizyczną, kryptowaluty cyfrową, ale ich kursy mają dość zgodny przebieg. Zazwyczaj zachowanie tych dwóch nośników jest symptomatyczne, jeśli chodzi o sytuację na świecie.

Jak do tej pory wszystkie kryzysowe sytuacje na świecie np. groźba wojny na linii Iran-Usa, brexit czy kryzys cypryjski powodowały wzrost zarówno kursu kryptowalut, jak i złota.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Patrząc więc na sytuację na świecie, należy oczekiwać przemieszczenia się inwestorów z rynku akcji na rynek złota i kryptowalut.

Ranking Kryptowalut
Ranking Kryptowalut

Być może pierwsze ruchy spadkowe spowodowane były sytuacją nietypową, polegającą na zamrożeniu rynków.

Złoto i kryptowaluty to najlepsza dywersyfikacja dla inwestorów.

Sytuacja pandemiczna będzie miała ogromne znaczenie dla walut narodowych, które prawdopodobnie muszą zostać dodrukowane, aby uspokoić gospodarki, co ostro zmierza w kierunku inflacji.

Kryptowaluta ze swoją niezmiennością jest wtedy idealną odpowiedzią na zapotrzebowania inwestorów.

Wszystko to są jednak prognozy, bazujące na analizach z lat poprzednich, a obecna sytuacja na świecie jest nowa i niepowtarzalna, dlatego rynki inwestycyjne reagują impulsywnie i nieprzewidywalnie.

Zdaniem analityków zbliżający się halving tez jest powodem dopływu zainteresowanych Bitcoinem.

Złoto to produkt, który ma zapewnić dostatek w lepszych czasach, dlatego w chwilach kryzysowych atawizm, karze nam zaopatrywać się w ten kruszec.

bitcoin
bitcoin

Tym samym liczba kupujących przewyższa sprzedających, podnosząc jego cenę. Złoto przedstawia wartość samą w sobie i przez długi okres ją utrzymuje.

Natomiast Bitcoin to produkt nowych czasów, jeszcze tak naprawdę niewiele można powiedzieć na temat jego przyszłości.

Technologia jego istnienia wydaje się być niezachwiana, ale w przyszłości mogą pojawić się nowe bardziej zaawansowane technologicznie sposoby finansowania i inwestowani, a ponieważ jest to produkt wirtualny, trudno jest mieć stuprocentową pewność do jego wytrzymałość.

Reasumując złoto i kryptowaluty to fundamenty nowego systemu monetarnego, który będzie decydował do finansowaniu, inwestowaniu i spekulowaniu w przyszłości.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

  • Bitcoin jest zdecydowanie mniej stabilnym produktem niż złoto, ponieważ handel nim odbywa się 24 godziny na dobę i wiele może się zmienić.
  • Jeśli chodzi o przechowywanie kryptowaluty, są dużo łatwiejsze niż złoto. Natomiast Bitcoin jest dużo bardziej zmienny cenowo niż złoto, dlatego to kruszec uważa się za bezpieczną przystań.

Patrząc jednak na dynamiczną sytuację na świecie, najlepsza jest dywersyfikacja i posiadanie obu produktów.

Ponieważ kryptowaluty nie są w żaden sposób kontrolowane przez państwo, dlatego rozpatruje się je w kategoriach znaczników nastrojów społecznych i gospodarczych.

Zarówno jeden, jak i drugi produkt będą prawdopodobnie dobrym zabezpieczeniem na okres po pandemii, kiedy zachowania gospodarek i systemów politycznych mogą być niestabilne, a giełdy będą doskonałym miejscem do prowadzenia działań spekulacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *