kurs Bitcoin BTC

Aktualny kurs Bitcoin BTC | Notowania online na żywo

Kryptowaluta to w pełni zdecentralizowana, bezpieczna, cyfrowa waluta, której tworzenie jest kontrolowane przez kryptografię. Kryptowaluty nie są wydawane przez banki centralne, a ich wartość nie zależy od polityki bankowej. Jedną z czołowych przedstawicieli kryptowalut jest BitCoin.  O popularności bitcoina nie trzeba przekonywać, bo wystarczy rzut oka na jego kurs, który tylko w tym roku urósł o tak dużo  procent.

Kurs kryptowaluty Bitcoin

Aktualny kurs Bitcoina (BTC):

1BTC = [current_btc_usd_price]

1BTC = [current_btc_eur_price]

KUP NAJTANIEJ TERAZ BITCOINA
Bezpieczne połączenie SSL

Ceny Bitcoina w PLN

Ceny Bitcoina w USD

Ceny Bitcoina w EURO

Bitcoin

kryptowaluta

Kryptowaluta Bitcoin służy do wykonywania transakcji internetowych. Możesz nim płacić za produkty i usługi. Możesz go wysłać lub otrzymać od kogoś. Jest to nowoczesny środek płatniczy o zasięgu międzynarodowym.  BitCoin jest walutą wirtualną, która ma indywidualny kurs kupna i sprzedaży. Zależy on przede wszystkim od zainteresowania klientów walutą, ale nie tylko. Kurs tej waluty stale rośnie, a jest to spowodowane m.in. możliwością wykorzystywania jej w sklepach i punktach usługowych. BitCoiny akceptują także niektóre baki, a w Japonii czy Chinach waluta traktowana jest na równi z tradycyjną. Co więcej, od lipca 2017 roku w Australii zniesiono podatek od zakupu wirtualnych walut, co dodatkowo podbiło kurs BitCoina. W Polsce kryptowaluty są legalne, ale zgodnie z przepisami nie są uznawane za pełnoprawną walutę czy instrument finansowy.

Kariera BitCoina w Japonii i innych krajach

bitcoin

Obecnie za jednego BitCoina trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy $  i nie ma żadnych przesłanek, że cena będzie spadać. Sukces tej kryptowaluty jest ogromny. Od samego początku bitcoin przebijał dolara aż do momentu, gdy doszło do krachu w 2013 roku. To wtedy zniknęła z internetu największa japońska giełda, a wraz z nią wszystkie zdeponowane pieniądze. Jednak bitcoin podniósł się z tej wizerunkowej katastrofy i teraz jego cena jest bardzo wysoka.

Wpływ na wysoki kurs bitcoina ma bez wątpienia to, że w Japonii stał się on oficjalnym środkiem płatniczym. W maju 2017 roku japońskie linie lotnicze Peach ogłosiły, że niedługo będzie możliwość zakupu biletów w bitcoinach. Bitcoinami można płacić w Japonii tak samo jak jenem, a w środowisku związanym z walutami wirtualnymi mówi się o tym, że na podobny krok mają zdecydować się Indie, Rosja i Australia. Prace nad wprowadzeniem bitcoina mają zacząć się na Kremlu dopiero w 2018 roku, ale już teraz największy rosyjski sklep internetowy przyjmuje płatności bitcoinami.

Jak już wspomniałem, na wysoki kurs bitcoina wpłynęło również zniesienie podwójnego opodatkowania kryptowalut przez Australię. Od lipca 2017 roku oddalono podatek od dóbr i usług od zakupu wirtualnych walut. Efektem była legalizacja i zwiększenie ilości inwestycji w Australii, a tym samym zwiększenie zapotrzebowania na bitcoiny. Wkrótce na obniżenie opodatkowania ma się zdecydować także Japonia. W Norwegii niektóre banki otworzyły się na transakcje w bitcoinach, podobnie jak szwajcarski bank inwestycyjny. Możliwość tą rozważa Chiński Bank Centralny.

Na zwiększony kurs BitCoina ma wpływ coraz większa ilość kryptowalut. Cały rynek jest już wart ponad 100 miliardów dolarów i cały czas się zwiększa

Jak rósł kurs bitcoina?

btc bitcoin kurs

Ze statystyk CoinMarketCap wynika, że obecnie na rynku funkcjonuje ponad 1000 kryptowalut, których łączna wartość to ponad 100 miliardów dolarów. Za połowę tej wartości odpowiada bitcoin, będący niezmienienie najpopularniejszą walutą wirtualną. Kurs bitcoina bije kolejne rekordy. W sierpniu 2016 roku jednego bitcoina można było kupić za 500 dolarów, podczas gdy na początku 2017 roku kosztował więcej niż uncja złota. W czerwcu 2017 roku kurs osiągnął wartość 3 tysięcy dolarów a po korekcie utrzymuje się na poziomie 2734 dolarów, czyli niemal 10 tysięcy złotych. Osoba, która na początku 2015 roku kupiła jednego bitcoina za 165 dolarów i sprzedała go w czerwcu 2017 roku za 3 tysiące dolarów, zarobiła na nim aż 1800% w ciągu 2 lat. To niespotykany wynik, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych walut. Należy jednak pamiętać, że kupowanie w dołkach i sprzedawanie w górkach wbrew pozorom nie jest łatwe. Zyski są uzależnione od umiejętności radzenia sobie z dużymi wahaniami kursów oraz określania punktów zwrotu rynku.

Jak wiadomo, portfele są anonimowe, ale każdy może zobaczyć ich zawartość. Stąd też, na początku lipca sławę zdobył anonimowy inwestor, którego portfel w szczytowym momencie osiągnął wartość ponad 280 milionów dolarów. Niestety rynek kryptowalut przyciąga spekulantów, a jego wahania mogą prowadzić do dużych korekt kursów.

Co wpływa na cenę BitCoina?

cena btc

Kurs BitCoina jest uzależniony od wielu czynników. Jednak najważniejszym jest zainteresowanie kontrahentów, które utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Bitcoiny kupują duży inwestorzy, którzy promują jej zalety. Wpływ na cenę ma także możliwość wykorzystania kryptowaluty do płacenia za usługi i towary. Jak wiadomo, w przypadku bitcoina, możliwości te są naprawdę duże. Walutą wirtualną można płacić nie tylko w sklepach internetowych, ale także w niektórych punktach usługowych. Bitcoinami można inwestować na większych i mniejszych giełdach, a także w niektórych bankach. Uznanie bitcoina za oficjalną walutę w Japonii podbiło kurs bardzo wysoko.

Warunkiem wysokiego kursu bitcoina jest zaufanie, jakim darzą go inwestorzy. Ma to bezpośredni wpływ na popyt, który odpowiada za cenę waluty. Inwestorzy przewidują, że w 2018 roku cena jednego bitcoina osiągnie wartość 5 tysięcy dolarów. Wynika to z faktu, że waluta jest coraz popularniejsza. BitCoin traktowany jest jako zabezpieczenie niezbędne w budowaniu portfolio. Pojawia się coraz więcej rodzinnych biur i funduszy hedgingowych, które inwestują małe części portfolio w bitcoina, powodując wzrost jego ceny. Za wysoką ceną bitcoina stoi także wzrost trudności kopania, którego cena drastycznie skacze i  wciąż rośnie. Nie bez znaczenia są również przeciążenia sieci oraz wejście bitcoina do mainstreamu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *