jak inwestować w bitcoina

Kurs Bitcoina przekroczył 40 tysięcy dolarów

Bitcoin to waluta często nazywana złotem inetrnetu. Jest to dość specyficzny środek płatniczy, który nie posiada centralnej jednostki emisyjnej i jest niezależny od banków, rządów oraz organizacji
finansowych.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Bitcoin to waluta sieci inetrnetowej, której istnienie opiera się na działaniach matematycznych i kryptografii, jest jej określona ilość i niemożliwy jest dodruk, fałszowanie czy blokowanie.

Ograniczona ilość Bitcoinów zapobiega powstawaniu inflacji.
W obecnych niepewnych czasach okazało się, że inwestowanie w kryptowaluty a szczególnie w Bitcoina może przynieść spore zyski.

Wartość Bitcoina przekroczyła 40 tysięcy dolarów za jeden token
tzn., że kryptowaluta podwoiła swoją cenę w okresie krótszym niż jeden miesiąc.

Ten znaczący wzrost rozpoczął się w grudniu 2020 r., pozwalając Bitcoinowi na zajęcie pierwszego miejsca wśród kryptowalut, stając jednocześnie produktem droższym od złota.

Patrząc na pozycjonowanie Bitcoina można uznać go za zabezpieczenie przed inflacją, jednak inwestycje w kryptowaluty są bardzo ryzykowne, ponieważ nie są zabezpieczane przez banki centralne.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Już w tej chwili powoli zaczyna się
zaliczać tę kryptowalutę do magazynu wartości na równi z metalami szlachetnymi.

Wzrost kursu Bitcoina powoduje, że zaczynają go zauważać i liczyć się z nim instytucje finansowe oraz poważni ekonomiści.

To co do niedawna uważane było za bunt pokolenie przeciwko dolarowi, obecnie traktowane jest na równi z innymi wartościowymi aktywami.

Niestety nie można liczyć jednak na stałość kursu Bitcoina. W ciągu ostatnich trzech lat kurs tej kryptowaluty mocno się wahał i od 19,3 tysiąca dolarów w 2017 r. do około 4 tysięcy w 2018 r.

Obecny bardzo wysoki kurs Bitcoina podparty jest bardzo intensywnym zainteresowaniem mediów, co w znaczny sposób nakręca opinię publiczną do inwestowania w tę jakże niepewną kryptowalutę.

Szczególnie zachęcają do ostrożności analitycy, którzy ostrzegają przed nadmuchaną bańka walutową.

Bardzo trudno zaprognozować, gdzie zatrzyma się szybki marsz Bitcoina w górę. Należy oczekiwać, że w momencie pionowych wzrostów nastąpi sprzedaż z dużym zyskiem przez smart money i zakup przez dumb money.

Na podstawie prognoz trzeba się liczyć z pojawieniem się rynku
niedźwiedzia, przez który ceny Bitcoina spadną o ok. 85% w stosunku do rekordu wszechczasów.

W ciągu kilku ostatnich lat Bitcoin stał się coraz atrakcyjniejszy i wiele firm zaakceptowało technolgię blockchain, dzięki której możliwe jest posługiwanie się cyfrowymi walutami.

  • Jednak ciągle jest to bardzo niepewna i mało atrakcyjna waluta na rynku przedsiębiorstw.
  • Indywidualni odbiorcy coraz chętniej ryzykują i powoli wdrażają się w giełdowy rynek kryptowalut.

Natomiast chętnie z obrotu pozabankowego korzystają firmy niechętnie dzielące się informacjami o swoim majątku z fiskusem.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Kurs Bitcoina jest bardzo nieprzewidywalny i prognozy analityków nie wskazują jednoznacznie jaką drogą potoczą się jego dalsze losy.

Wszelkie przewidywania nie opierają się na miarodajnych źródłach, ponieważ obecna sytuacja ekonomiczna na świecie jest bardzo niestabilna i nie jest łatwo przewidzieć jak potoczy się dalej.

Wiele niewiadomych nałożyło się na wygórowany kurs tej
kryptowaluty, a rynki światowe podążają własnymi ścieżkami, a relacje między kursami kluczowych produktów takich jak metale szlachetne czy ropa naftowa nie zawsze są powtarzalne i podlegają
schematom.

Kryptowaluty wprowadzają sporo zamieszania, więc pozostaje czekać i obserwować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *