bitcoin 2020

Prognoza dla Bitcoina w 2020

Bitcoin to pierwsza wirtualna kryptowaluta oparta na systemie blockchain. Wykorzystuje zdecentralizowaną sieć internetową.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

BTC nie korzysta z centralnej firmy emisyjnej, nie jest zależny od systemów finansowych i bankowych, a także nie podlega żadnym instytucjom państwowym. Jest to pierwsza całkowicie wirtualna waluta.

Bitcoin przez ostatnie lata rozwijał się dość prężnie, zapracowując sobie na miano wirtualnego złota albo bezpiecznej przystani.

kurs btc
kurs btc

Bitcoin miał już w swojej karierze parę spektakularnych spadków, które znacząco wpłynęły na portfele inwestorów, ale ciągle utrzymuje się wśród liderów.

Coraz bardziej po piętach depcze mu Ethereum, ale póki co raczej jeszcze długo będzie cieszył się pozycją lidera.

Na początku roku prognozy dotyczące Bitcoina mówiły o rekordowych wręcz wzrostach cen.

Padały stawki od 67000 do 100000 USD. Jednak początek roku znacznie ostudził prognozy analityków.

W marcu Bitcoin zaliczył spory spadek i kosztował znacznie poniżej 5000.

Panika na rynku kryptowalut spowodowana była nietypową sytuacją, mianowicie ogłoszono stan epidemiczny, który w znacznym stopniu zgasił plany inwestorów.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Na dłuższą chwilę zamarły kluczowe światowe gospodarki, wszystko stanęło w miejscu, razem z nimi kryptowaluty.

Bitcoin to narzędzie doskonale obrazujące sytuację polityczną i ekonomiczną.

rosja kryptowaluty

Zazwyczaj jego cena rośni w przypadku dużych zawirowań, kiedy inwestorzy uciekają z giełd akcji w stronę wirtualneg pieniądza.

  • Tymczasem zamrożenie gospodarki światowej odbiło się potężnym echem na kursie Bitcoina, złota i ropy naftowej.
  1. Po chwilowym uspokojeniu sytuacji na lokalnych rynkach politycznych i powolnym odmrażaniu gospodarki Bitcoin zaczął powoli piąć się w górę i na koniec kwietna uzyskał cenę 8650 USD.
  2. Świadczy to o zwrócenie się inwestorów w kierunku runku kryptowalut.

Na dzień 30.04.2020 prawie wszystkie kryptowaluty uzyskały duży wzrost w stosunku do początku miesiąca, ale Bitcoin osiągnął tylko 33% zmian, natomiast wiele innych powyżej 50%, XTZ, XML i Link nawet powyżej 60%.

Świadczy to o dużym zainteresowaniu inwestorów dywersyfikacją lokowania pieniędzy i powolnej ucieczce z giełd akcji, Na dzień 08.05.2020 cena Bitcoina osiągnęła już wartość powyżej 10 000 USD, co jasno obrazuje sytuację na cyber giełdach.

kryptowaluty
kryptowaluty

Być może nie jest to paniczna ucieczka klientów w kryptowaluty, tylko reakcja inwestorów na zbliżający się halving, który za każdym razem miał wpływ na wzrost cen.

Niektórzy analitycy są skłonni twierdzić, że halving jest już zintegrowany z Bitcoinem, dlatego następuje taki wzrost, a inni prognozują wzrost cen do końca roku na poziomie nawet 100 000 USD. Jest to skrajna ocena, większość jednak optuje za kwotą 0d 10 000 do 15 000 USD.

  • Wielu analityków zwraca uwagę na rosnące zaangażowanie Chin w rynek kryptowalut, co może mieć decydujące znaczenie we wzroście w 2020.
  • Część państw patrzy przychylnie na tworzenie narodowych kryptowalut, może to spowodować znaczne rozwarstwienie, ale również zwiększy zainteresowania już istniejącymi.
  • Kwestia tego, jak po okresie pandemii będą wyglądały poszczególne gospodarki narodowe i czy będą zainteresowane tego typu działalnością.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Ciągle wspomina się, że Bitcoin to przestarzała technologia, ale na razie nie ma mocnego, który by zdetronizował tę kryptowalutę.

  • Trzyma się mocno, a patrząc na sytuację ostatnich miesięcy, jak mocno odbija się do góry, należy mieć nadzieję, na dość duże wzrosty.
  • Czy jednak dojdzie do 100000, raczej mało prawdopodobne, ale obserwując, jak szybko pnie się w górę można mieć nadzieję nawet na 20 000 USD.

Tak naprawdę próby przewidywania raczej są bezcelowe, sytuacja jest tak labilna, że można w każdej chwili oczekiwać znacznych zmian, które mogą doprowadzić na szczyt albo na samo dno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *