Bitcoin

Rekordowy kurs Bitcoina 2021

Wzrost cen Bitcoin pod koniec 2020 r. i na początku 2021 zadziwia nawet analityków.

Jest to moment kiedy ta kryptowaluta zaczyna być traktowana jako poważna wartość przez ekonomistów oraz bankowe instytucje finansowe.

Bitcoin przez wiele lat był traktowany jako efekt buntu i poszukiwanie
nowych środków płatniczych głównie w kręgach informatycznych, a obecnie jego zasoby są postrzegane na równi ze złotem, dolarem i ropą naftową jako wartościowe aktywa.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Kryptowaluta została zaakceptowana i włączona do pakietu inwestycyjnego przez wiele instytucji finansowych.

Wzrost rangi Bitcoina w ostatnim czasie na pewno jest uzależnione od zjawiska ujemnych realnych stóp procentowych, które nie dają gwarancji na zarabianie przechowując majątek.

Tym bardziej nie można liczyć na solidny zysk z tym związany.

Obecnie instytucje finansowe nie zachęcają do pomnażania oszczędności, a raczej do prowadzenia konsumpcyjnego trybu życia związanego z
wydawaniem na towary i usługi.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

podatki BTC

  • W tym przypadku powstaje paradoks, ponieważ najwięcej pieniędzy
    w bakach ulokowali potentaci finansowi, dla których konsumpcjonizm nie jest atrakcyjny i to właśnie ta grupa społeczna przenosi swoje aktywa do internetu inwestując w bitcoina.


Obecne czasy niestabilności ekonomicznej mobilizują wszystkich poważnych inwestorów do poszukiwania alternatywnych sposobów na ulokowanie gotówki.

Wzrasta tym samym popularność Bitcoina, któremu nie zagraża inflacja. Jedna nie tylko nowinki technologiczne i innowacyjność kryptowalut przyciągają inwestorów, ale przede wszystkim niezależność Bitcoina.

Jest to produkt, który nie podlega rządom, instytucjom finansowym i bankom, dlatego przez niektórych stawiany jest na równi ze złotem, które przez wiele lat stanowiło realne zabezpieczenie przed inflacją.

W dwóch rzeczach się zgadzają, zarówno Bitcoina, jak i złota nie można rozmnażać, jest go tyle ile jest i nie można doprodukować.

Drugim ważnym argumentem jest że i Bitcoin i złoto są niepodrabialne. To
jest znaczącym argumentem dla inwestorów obawiających się nadmiernej emisji pieniądza papierowego.

W dobie ogólnych zawirowań ekonomicznych i politycznych ucieczka inwestorów w stronę kryptowalut jest bardzo widoczna, co zaowocowało rekordową ceną Bitcoina przekraczającą 40 tysięcy dolarów za jeden token tzn., że waluta zanotowała dwukrotną zwyżkę w czasie krótszym niż
miesiąc.

Kopanie kryptowalut zarabiaj

Dzięki temu została zaliczona przez analityków giełdowych do grupy magazynu wartości, w którym do tej pory figurowały metale szlachetne. Niektórzy jednakże podejrzewają, że tak wysoka wartość Bitcoina spowodowana jest głównie nadmierną uwagą mediów, pompujących tym samym bańkę walutową, która może wybuchnąć poważnymi wahnięciami kursu.

KUPUJ NAJTANIEJ KRYPTOWALUTY
Bezpieczne połączenie SSL

Nie mniej jednak od połowy grudnia 2020 r. do połowy stycznia 2021 r. kurs

Bitcoina rośnie charakteryzując się szybkimi liniami wzrostu, które prognozują, że waluta będzie wyprzedawana przez poważnych inwestorów i nabywana przez płotki, co może skutkować gwałtownym spadkiem kursu.

Przed ryzykownymi operacjami na rynku kryptowalut ostrzega Komisja nadzoru Finansowego, ponieważ wirtualne waluty nie są środkiem płatniczym gwarantowanym przez bank centralny.


Sprzedaż i zakup kryptowalut jest dozwolony na terenie Polski, ale utrata środków wiąże się z atakami w cyberprzstrzeni, która nie jest sprawdzana pod tym kątem przez KNF.

Możliwe jest również ryzyko związane z oszustwami, które mają charakter piramidy finansowej i mogą prowadzić do strat finansowych spowodowanych ryzykownymi inwestycjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *