BitBay to pierwsza polska giełda kryptowalut, która 8 listopada 2021 r. zmieniła nazwę na Zonda. Rynek kryptowalut rodził się w Polsce w wielkich bólach, ponieważ działalność giełdy uznano za niezgodną z prawem, dlatego musiała przenieść swoją siedzibę najpierw na Maltę a później w Estonii.
Obecnie, po zmianie nazwy giełda planuje uruchomić nową platformę oraz wprowadzić aplikacje mobilne ułatwiające użytkownikom na bieżące kontrolowanie i uruchamianie środków.
Wraz z nową platformą uruchomiona zostanie specjalna Akademia Zonda, przeznaczona zarówno dla nowych użytkowników, jak i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o mechanizmach działania giełdy oraz poszczególnych kryptowalut.
Celem Zondy jest ścisłą współpraca z organami zajmującymi się regulacją obrotem tymi środkami na całym świecie. Jej twórcy dążą do tego, aby stworzyć bezpieczny i współdziałający rynek mający na celu ochronę inwestorów przed nieuczciwymi działaniami.
Staramy się udostępnić, jak największej liczbie użytkowników produkt, który jest bezpieczny i działa zgodnie z zasadami rynku finansowego.
Co to jest giełda kryptowalut?
Obecnie funkcjonują dwa rodzaje giełd zajmujących się kryptowalutami:
- oferujące handel tylko i wyłącznie kryptowalutami,
- oferujące handel mieszany w parze z kryptowalutą.
Dlatego decydując się na inwestowanie w kryptowaluty, należy dokładnie sprawdzić co oferuje dany rynek.
Giełda kryptowalut nie różni się pozornie od giełdy tradycyjnej, można na niej sprzedawać i kupować określone środki.
Co oferuje Zonda?
Na platformie Zonda obecnie handluje się z wykorzystaniem polskiej waluty, co jest znacznym udogodnieniem dla rodzimych inwestorów. Możliwe jest również skorzystania z dolarów amerykańskich, euro czy funty brytyjskie.
Obecnie jest to najbardziej prężna polska platforma zrzeszająca największą liczbę użytkowników. Dotychczas żadna zagraniczna giełda nie zdołała tak zachęcić Polaków do inwestowania jak Zonda.
Liczba dostępnych kryptowalut wynosi około dwudziestu i ciągle rośnie.
Jak działają inwestorzy?
Najczęściej inwestorzy nie skupiają się tylko na jednej kryptowalucie, ale starają się bazować na czterech lub pięciu wybranych. Najczęściwj wybieranymi kryptowalutami są: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Lisk, lub GameCredits, która cechuje się obecnie największą płynnością.
Wybierając kryptowaluty o dużej płynności nie należy się niepokoić, ale przed zakupem zawsze warto to sprawdzić.
Taryfikator
Cennik jest raczej stały, ale należy na bieżąco kontrolować opłaty za dokonywanie wpłat i wypłat. Zwyczajowo pobierane są niewielkie prowizje od przelewów bankowych oraz od operacji w kryptowalutach.
Jednak BitBay czyli Zonda jest krytykowane za zbyt wysoką kwotę od operacji, dlatego platforma dąży do tego, aby je z czasem minimalizować.
Zarządzający giełdą zawsze tłumaczyli się, że koszty prowadzenia takiego przedsięwzięcia i wprowadzenie nowych innowacyjnych metod wymaga od nich pobieranie opłat.
Zasady korzystania z Zondy
Obecnie weryfikacja konta jest obowiązkowa. Zarządzający platformą bardzo dbają, żeby zachować jasność operacji, dlatego wymagane jest przesyłanie dokumentów potwierdzających.
Ma to związek z uniemożliwieniem przepływu niepożądanych pieniędzy i osób, posiadających je z nielegalnego źródła. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkownikom i zapobieżenie praniu brudnych pieniędzy.
Zonda chce być wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym zarówno dla osób fizycznych, jak i instytucji, z którymi współpracuje oraz dla systemów finansowych poszczególnych państw.
Dzięki weryfikacji klienci mogą podczas dokonywania wpłat korzystać z usług Poczty Polskiej.
Brak Komentarza