Zonda to największa polska giełda kryptowalut. Debiutowała w 2014 r., jedna ze względu na niejasne przepisy finansowe dotyczące prowadzenia tego typu działalności, właściciele platformy przenieśli swoją firmę najpierw na Maltę, aby docelowo osiąść w Estonii.
Obecnie Zonda jest trzecią do do wielkości kryptogiełdą w Europie z oddziałem w Amsterdamie. Oferuje szereg kryptowalut najczęściej dostępnych na rynkach światowych.
Wpłaty i wypłaty mogą być wykonywane w: PLN, USD, EUR, GPB. Platforma nieustannie się rozwija, a ostatnio została wyposażona we wskaźniki MACD, RSI, dzięki którym możliwe są spekulacje kursowe są łatwiejsze.
Początkujący korzystający mają do swojej dyspozycji wiele informacji pozwalających bezpiecznie zacząć inwestycje na kryptogiełdzie. Dla bardziej zaawansowanych Zonda ma opcję PRO, która oferuje szereg narzędzi i wskaźników ułatwiających analizę kryptowalut. Dostępne są wykresy kursów poszczególnych aktywów na przestrzeni wybranego okresu.
Zonda umożliwia również swoim użytkownikom obserwację wielu rynków jednocześnie, co pozwala na statystykę porównawczą bardzo istotną dla inwestycji arbitrażowych.
Dzięki temu można dokonywać bieżących pomiarów i porównywać dane z wzorcem.
Interfejs Zonda jest przyjazny użytkownikowi, łatwy w obsłudze i dostarcza wielu potrzebnych informacji. Dostęp do wielu narzędzi jest nieskomplikowany, a opisy w języku polskim, co pozwala uniknąć wielu błedów.
Kantor Zonda umożliwia bezpośrednią sprzedaż i zakup kryptowalut. Użytkownicy samodzielnie wykonują operacje, a dzięki usłudze Zonda Pay płatności można realizować z dowolnego miejsca na świecie.
Kolejną usługą platformy jest Zonda Cash, skierowany do wszystkich chcących dokonać wymiany kryptowaluty.
Bezpieczeństwo środków finansowych znajdujących się na koncie Zonda jest w dużej mierze zależne od stopnia skomplikowania haseł użytkownika. Platforma stosuje dwustopniowe logowanie, a dodatkowym zabezpieczeniem jest każdorazowe potwierdzenie akcji dokonywanych na koncie.
Środki w kryptowalutach przechowywane są w tzw. zimnych portfelach, co oznacza, że nie są połączone z serwerami platformy, ponadto wszystkie są dodatkowo szyfrowane. Każdy przelew jest autoryzowany przez przedstawicieli giełdy.
Działalność platformy jest ukierunkowana na zapobieganie prania brudnych pieniędzy i wspomagania terroryzmu, dlatego, aby zacząć inwestować trzeba spełnić wiele warunków.
Każdy uczestnik giełdy Zonda jest dwukrotnie weryfikowany. Wymagane są skany dokumentów tożsamości oraz potwierdzenie zamieszkania. Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Zlecone przelewy w walucie fiat otrzymują unikatowy dla każdego użytkownika numer.
Każdy uczestnik giełdy otrzymuje swój numer PIN, który otrzymuje przy rejestracji. Jest on niezbędny do otrzymania informacji o swoim profilu. Jedna osoba może posiadać tylko jedno konto na giełdzie Zonda.
Z giełdy Zonda mogą korzystać zarówno użytkownicy indywidualni, jak i instytucjonalni. Na stronie giełdy na bieżąco dostępne są informacje o planowanych ruchach technicznych czy finansowych poszczególnych oferentów kryptowalut. Warto śledzić pojawiające się informacje, aby móc aktualizować je na branżowych portalach.
Giełda Zonda prowadzi własny program partnerski dla użytkowników, oferując wiele korzystnych form pozyskiwania dodatkowych środków.
Założenie i prowadzenie konta na Zonda jest bezpłatne, prowizja jest pobierana w momencie akcji sprzedażowych lub zakupowych oraz w przypadku wypłaty środków.
Taryfikator opłat jest do sprawdzenia na platformie, warto się z nim zapoznać przed rozpoczęciem inwestycji. Dodatkową opłatą jest prowizja, kiedy występuje zlecenie sprzedaży lub zakupu kryptowaluty.
Zonda zyskuje coraz większą grupę zadowolonych użytkowników, ze względu na jasna strukturę funkcjonowania platformy. Dostępność 36 kryptowalut przemawia również na korzyść serwisu.
Szczególnie ważną zaletą Zonda jest pomoc początkującym. Platforma mocno stawia na edukację i informację.
Jak kupić Bitcoin na Zonda za złotówki?
Zonda to największa polska kryptogiełda, oferująca możliwość inwestowania w 36 różnych kryptowalut. Powstała w 2014 r., ale po perturbacjach dotyczących formalnej strony funkcjonowania, przeniosła swoją siedzibę najpierw na Maltę, aby ostatecznie osiąść w Estonii.
Do istnienia giełdy kryptowalut niezbędne są same kryptowaluty. Najbardziej popularna i znana to Bitcoin, który zadebiutował w 2009 r. Jej twórca Satoshi Nakamoto to najbardziej tajemniczy twórca, który do tej pory się nie ujawnił. Bitcoin od początku istnienia zaliczał spektakularne wzrosty i nie mniej widowiskowe upadki.
Obecnie jego wartość osiągnęła niebotyczną kwotę zbliżającą się do 170 000 USD.
Początkowo inwestorzy bardzo ostrożnie podchodzili do kryptowalut, nie wiedząc jak funkcjonuje i czego można się spodziewać po wirtualnym pieniądzu. Kopaniem czyli pozyskiwaniem zajmowali się głównie informatycy, ze względu na niezbędne duże moce przeliczeniowe sprzętu komputerowego.
Obecnie Bitcoin jest dostępny na giełdach kryptowalut dla wszystkich chętnych.
Kupienie Bitcoina za złotówki jest możliwe na polskiej kryptogiełdzie Zonda. Przed podjęciem decyzji o zakupie konieczne jest dokonanie procedury rejestracyjnej. Zonda wymaga od swoich użytkowników pełnej weryfikacji wraz ze skanami dokumentów tożsamości.
Zainteresowanie kryptowalutami jest obecnie bardzo duże, ponieważ wielu inwestorów szuka najlepszej ucieczki przed inflacją. W związku z tym wiele serwisów oferuje swoim klientom dodatkową ofertę jaką jest zakup kryptowalut za złotówki. Nie tylko Zonda, ale również: BitClude, Bitcan, Binance, Bitcantor, Local bitcoins.
Zonda- największa polska platforma giełdowa. Otworzenie konta nie wiąże się z żadnymi opłatami, dopiero zakup lub sprzedaż aktywów wymaga opłaty prowizyjnej w wysokości od 0,17 do 0,43%.
Weryfikacja jest konieczna jeżeli chcemy korzystać z dodatkowych funkcji serwisu. Wypłaty kryptowalut i walut fiat wymagają już wykazania się dokumentem tożsamości i weryfikacją konta.
Na platformie można korzystać z szybkich zakupów i sprzedaży, dzięki korzystaniu z wersji profesjonalnej serwisu.
Bitclude – polski serwis istniejący od 2019 roku. Na tej mikrogiełdzie dostępne są 4 kryptowaluty:
Bitcoin, Litecoin, Ripple, Ethereum. Wymagane jest utworzenie konta, które umożliwia korzystanie z zasobów kryptogiełdtytakich, do których należy między innymi kantor.
Na giełdzie można kupować i sprzedawać kryptowalutę. Należy oczywiście liczyć się z prowizją od czynności, obecnie maksymalnie 0,3%. Dostępna jest również opcja dla profesjonalnych traderów.
Założenie konta nie nastręcza większych trudności. Funkcjonowanie platformy określane jest jako intuicyjne, aby początkujący użytkownicy nie napotkali niepotrzebnych trudności. Zakup kryptowaluty za złotówki jest szybki i bezpieczny.
Bitcan- to kantor Bictoina zgodny z oświadczeniem Komisji Nadzoru Finansowego. Jego działanie skupia się na wymianie PLN na Bitcoin i odwrotnie.
Aby funkcjonować w serwisie wymagana jest weryfikacja. Po pierwszej transakcji użytkownik otrzymuje bezpieczny portfel, który upoważnia go do zakupów i inwestycji.
Przechowywanie środków w portfelu jest darmowe, natomiast usługi związane z zakupem i wymianą, obciążone są prowizją. Dodatkowym atutem jest polskojęzyczna strona oraz możliwość wykonywania płatności Blikiem.
Binance – największa kryptogiełda na świecie udostępniła możliwość operowania kryptowalutą w złotówkach.
Serwis pozwala na zakup, sprzedaż, przechowywanie waluty w PLN, w przypadku skorzystania z karty kredytowej lub debetowej. Żeby korzystać z platformy należy wnieść niewielką opłatę, natomiast założenie konta nie jest już obciążone dodatkowymi kosztami.
Bitcantor to oficjalny partner Zonda i jest kantorem oferują cym trzy kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin i Ethereum. Wszystkie można zakupić w PLN. Rejestracja jest bezpłatna, ale każdy użytkownik podlega weryfikacji. Niektóre operacje obciążone są prowizją nawet do 2%.
Wszystkie operacje przebiegają bardzo szybko i są bezpieczne. Na Bitcantor nie ma opcji portfela, ale istnieje opcja stworzenia w serwisie Zonda, który blisko współpracuje z kantorem. Przejrzystość i łatwość obsługi zachęca do korzystania.
Brak Komentarza